AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? - 2017

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? - 2017

18-19 Mart tarihlerinde yapılan AÖL sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Açık Lise sınav sonuçlarını bekleyen vatandaşlar sosyal medyadan MEB'e yorumlar yağdırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan henüz 2017 AÖL sınav sonuçlarıyla ilgili bir açıklama ise gelmedi. Peki AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar... Mart ayında yapılan ve sonuçları günden güne merakla beklenen AÖL sınavı hakkında Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek açıklama bekleniyor. 18-19 Mart AÖL sınav sonuçlarının henüz açıklanmaması öğrencileri de büyük heyecana sokmuş durumda. 2017 Açık Lise sonuçlarının tahmini açıklanma tarihi ise belli oldu. AÖL sınav sonuçları 2017 ne zaman açıklanacak? İşte detaylar... AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? - 2017 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan sınav takvimine göre AÖL sınav sonuçlarının belli olacağı tarih açıklandı. Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarının 21 Nisan'da açıklanması bekleniyor.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN 2. DÖNEM SINAV AÇIKLAMASI

• 18 - 19 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan 2016-2017 eğitim öğretim yılı II. Dönem sınav giriş yerleri belirlenmiştir.

• Sınavlar 3 oturum şeklinde aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılacaktır.

I. Oturum 18 Mart 2017 Cumartesi 09.30

II. Oturum 18 Mart 2017 Cumartesi 14.00

III. Oturum 19 Mart 2017 Pazar 09.30

• Yurt Dışı Sınav Merkezlerindeki sınavlar Türkiye saati ile aynı olacak şekilde yapılacaktır. Yurt dışında sınava girecek öğrencilerimizin bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.

• Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde belirtilen okul ve salonlarda sınava girmek zorundadır.

• Sınav Giriş Belgenizi ''Öğrenci Genel Bilgileri'' menüsü altında yer alan '' Sınav Giriş Belgesi'' ekranından seçerek yazdırabilirsiniz.

• Sınav Giriş Belgenizi sistemde yayınlandıktan hemen sonra alınız, son günlere bırakmayınız.

• Sınav günü yanınızda Sınav Giriş Belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgenizi (fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinden herhangi birini) bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci Kimlik Kartınızın da yanınızda bulunmasında yarar vardır.

• Sınav Giriş Belgesinde yedek salonda sınava girecek öğrenciler, öğrenci numaraları ile sınav giriş belgesindeki ders kodlarını ve diğer bilgileri dikkatli bir şekilde cevap kâğıtlarına kodlayacaklardır.

• Sınava gireceğiniz her dersten 20'şer soru sorulacaktır. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmeniz için en az 45 puan almanız gerekmektedir. Yanlış cevaplarınız değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Diğer bir ifade ile yanlışların doğruları götürmesi diye bir uygulama yoktur.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

a) İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar,

b) Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar,

c) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Yurt Dışındaki Eğitim Müşavirliği/Eğitim Ataşeliklerinden, yukarıdaki (a) ve (b) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi almış olanlar. başvurabilir.